Allurion Mide Balonu ile kendi serüveninize başlayın, kilo verme yolunda gücü elinize alın!

app img

Allurion’un Elipse Mide Balonu, midenizde belirli bir alan kaplayarak yediğiniz yemek miktarını azaltmanıza yardımcı olur. Bu sayede, açlık ve yemek isteğiniz baskılanır ve gün boyunca atıştırma eğiliminizi daha rahat kontrol edersiniz. Ayrıca, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırken daha küçük porsiyonlar tüketme konusunda da sizi cesaretlendirir.

Yeme miktarınız azalacağı için doğal olarak kilo vermeye başlarsınız. Daha az yerken sağlıklı ve dengeli beslendiğinizden emin olmak, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri eksiksiz temin etmesini sağlamak için beslenme uzmanlarımız hep yanınızda olacak. Hedefimiz, ilk 16 haftada vücut ağırlığınızın ortalama %10-15’ini vermenizdir.

Program süresince bir doktorla ve beslenme uzmanıyla çalışarak size uygun bir diyet ve egzersiz planı uygulanır. Böylece daha küçük porsiyonlarla beslenirsiniz ve yeni bir hayata ilk adımı atmış olursunuz.

Gücünü Bilimden Alan Bir Zayıflama Programı

Yeni bir tıbbi teknoloji: Bilimsel verilerle desteklenen bu yenilikçi yöntemle siz de harika sonuçlar elde edin!

Dünya genelinde 70000’den fazla sayıda gerçekleştirilen Allurion Elipse Mide Balonu uygulaması klinik ve bilimsel kanıtlarla desteklenmektedir.

Allurion Elipse Mide Balonu ile…

Tek başınıza savaşmaya çalışmayın
Hedefleriniz konusunda net olun
Alışkanlıklarınızı değiştirin
Daha sağlıklı beslenin
İlerlemenizi takip edin
Duygularınızı paylaşın
Kendinizi ödüllendirin

Başlangıç – Süreç – Sonuç

app img

Kapsülü Yutun

  • Allurion’un Elipse Mide Balonu doktorunuz tarafından midenizde güvenli bir şekilde şişirilir.

app img

Beslenme Destek Programımızı Takip Edin

  • İştahınız yeni duruma hızlıca uyum sağlar ve sunduğumuz 6 aylık medikal ve beslenme desteği sayesinde kilo vermeye devam eder, sağlam adımlarla hedefinize ilerlersiniz.

app img

Vücut Ağırlığınızın Ortalama %10-15’i Kadar Kilo Verin

  • Kilo verme yolculuğunuzda fark yaratan bir destek sağlayan Elipse Mide Balonu, 16 hafta sonra vücudunuzdan doğal yollarla atılır.

Allurion Mide Balonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Allurion Programı nedir?

Devrim niteliğindeki bir kilo verme cihazı olan Allurion Elipse Mide Balonu’nu temel alan, 6 aylık bir kilo verme programıdır.

Allurion Elipse Mide Balonu nedir?

Allurion Elipse Mide Balonu, midenize yerleştirilen yumuşak bir balondur. Vücuda yerleştirilmesi ya da vücuttan çıkarılması için ameliyat, endoskopi veya anestezi gerektirmeyen ilk mide balonudur.* Balon, hastaneye yatmanızı gerektirmeyen 15 dakikalık kısa bir ziyaret sırasında doktor kontrolünde yutularak yerleştirilir. Yaklaşık 16 hafta sonra balon söner ve doğal yollarla vücuttan atılır.

Allurion Elipse Mide Balonu nasıl çalışır?

Balon, midenizde yer kaplar ve tokluk hissini artırarak, mide boşalmasını geciktirerek ve her bir öğünde yenen yemek miktarını azaltarak kilo vermenizi sağlar.

Balonun mideye yerleştirilmesinden sonra yaşanabilecek olası yan etkiler nelerdir?

Bazı hastalar balon yerleştirildikten sonra bulantı, karın krampları ve nadiren de olsa kusma yaşar. Çoğu durumda, bu semptomlar yaygın olarak kullanılan ilaçlar ile kontrol altına alınır.

Balon yerleştirildikten sonra normal aktivitelere dönülmesi ne kadar zaman alır?

Doktor onayından sonra çoğu hasta bir veya iki gün içinde normal aktivitelerine geri dönebilse de bazı hastalar daha uzun süreli yan etkiler yaşayabilir. İşlem sonrasında işten birkaç gün izin almak ya da hafta sonundan faydalanmak için balonun Cuma günü yerleştirilmesini tercih etmek iyi bir fikir olabilir.

Diyet kısıtlamaları nelerdir?

Uygulamadan önce ve uygulamadan sonraki ilk hafta boyunca balona alışırken uyulması gereken bazı özel diyet kısıtlamaları vardır. Uygulamayı takip eden haftalar, yeme biçiminizde değişiklikler yapmaya başlamanız için mükemmel bir zamandır. Daha sağlıklı yemek için birden devasa değişiklikler yapmanıza gerek yoktur. Kendinize küçük hedefler koyabilir, alışkanlıklarınızı ufak ufak değiştirebilirsiniz.

Allurion Programı ile ne kadar kilo verilebilir?

Allurion Programı’nda geçen yaklaşık 16 haftanın ardından** hastalar toplam vücut ağırlıklarının ortalama %10-15’ini kaybederler.

Yerleştirme gününde neler olur?

Hasta, sönük balonu içeren kapsülü ince dolum ipi ile birlikte yutar. Röntgen aracılığı ile balonun midenize yerleştiği teyit edildikten sonra balon ince dolum ipi yoluyla 550 ml su ile doldurulur. Balonun midede tamamen dolduğundan emin olmak için ikinci bir röntgen çekilir. Yerleştirme işlemi, hastaneye yatmanızı gerektirmeyen 15 dakikalık bir ziyaret sırasında gerçekleştirilir.

Balonu yutmak kolay mıdır?

Hastaların neredeyse %100’ü, Allurion Elipse Mide Balonu’nu yutma konusunda sorun yaşamamaktadır. Kapsülü kendi başınıza yutma konusunda sorun yaşıyorsanız, doktorunuz ince bir kılavuz tel ile tüpü iterek size yardımcı olabilir.

Balon nasıl çıkarılır?

Balonun midenizde geçirdiği yaklaşık 16 haftanın ardından, zaman ayarlı boşaltma valfi açılarak balonun sönmesini ve herhangi bir çıkarma prosedürüne gerek duyulmaksızın sindirim sisteminiz üzerinden doğal yollarla vücudunuzdan atılmasını sağlar.

Balon çıktıktan sonra ne olacak?

Allurion Elipse Mide Balonu vücudunuzdan çıktıktan sonra Allurion Programı ve sağlık ekibinizden aldığınız destek en az bir ay daha devam eder. Allurion Programı bittikten sonra sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarınızı devam ettirmelisiniz. Bir klinik çalışma, Allurion Elipse Mide Balonu ile elde edilen ortalama kilo kaybının %95’inin 1 yıllık takip dönemi boyunca korunduğunu göstermiştir.

Balonla egzersiz yapabilir miyim ve balonu hisseder miyim?

Bazı hastalar yolculuklarının başında balonu hissetseler de çoğu zaman balona alışır ve genellikle orada olduğunu unuturlar.